Vědomé těhotenství a porod

„Když si žena projde těhotenstvím a porodem, je jiná, než byla předtím. Je proměněná a mnohem více rozumí životu. Přivést na svět dítě znamená vykoupat se v prameni života.  “Dr.F.Leboyer"

 poradna: „Porod v harmonii se svým tělem, myslí i dítětem." 

Porod a jeho průběh je" v hlavě", jak se říká zjednodušeně. Ano, to v jakém vnitřním postoji jsme k tomuto okamžiku, přesně tak bude průběh probíhat. Vše máme "v rukou/ v srdci", vše může být předem pěkně nastaveno....
  Kvalita našeho života je definována  také kvalitou našeho zrodu. Existuje mnoho studií, které dokazují, že porodní trauma je důležitá příčina navyklostí, závislostí, násilí, nízkého sebevědomí, nízké schopnosti řešit problémy, narušení pozornosti a soustředění a mnoha dalších zdravotních problémů. Můžeme tedy učinit mnoho vědomích rozhodnutí o způsobu, jakým chceme prožít naše zrození našeho dítěte.  

                                                                                                                                                     Světový týden respektu k porodu (STRP)


Pro období po porodu

Doba od narození do jednoho roku života je pro každého člověka jednou ze stěžejních pro správný vývoj fyzický, psychický, citový, sociální. Empatická komunikace „tváří v tvář“, jako důležitá základna pro další výchovu.  Aktivní vědomé rodičovství začíná právě nyní.

Můžeme nabídnout maminkám podporu ve chvílích, kdy se cítí být v „koncích“, kdy řeší poporodní blues či psychické vyčerpání.  Někdy se právě v této životní etapě otevírají nová témata a výzvy, někdy nové rodové programy. Můžeme Vás naučit, jak pro sebe můžete používat energetickou a kvantovou medicínu, za účelem své podpory.

foto archiv 2015: